Drewniane zabawki, które możesz wykonać samodzielnie!

Drewniane zabawki, które możesz wykonać samodzielnie!

Drewniane zabawki dla dzieci to produkt ponadczasowy (https://www.bee.pl/9452-drewniane-zabawki). Zarówno kilkadziesiąt lat temu, jak i w obecnych czasach zabawki z drewna cieszą się rosnącą popularnością. Niegdyś drewniana lokomotywa, klocki czy komplet figurek były jedną z niewielu opcji dziecięcych rozrywek. Dziś, mimo ogromnego wyboru na rynku, rodzice coraz częściej decydują się na proste i wytrzymałe produkty z drewna. Oto kilka pomysłów, które pozwolą Tobie i Twojemu dziecku na przeżycie niezapomnianych chwil dzięki ręcznie wykonanym zabawkom z drewna!

Klasyka gatunku, czyli… klocki!

Każdy fan układania klocków wie, że bloczków nigdy za wiele. Gotowe zestawy drewnianych klocków potrafią mocno zaskoczyć wysoką ceną. Z pomocą przychodzi długi, drewniany słupek oraz kilka ruchów piłą do drewna. Gotowy słupek wystarczy pociąć na bloki, których kształt, ilość i wielkość zależą wyłącznie od możliwości sprzętowych i wyobraźni. Powstałe bloki należy wygładzić oraz wyszlifować, pozbywając się tym samym ostrych krawędzi i drzazg. Końcowym etapem jest wykończenie klocków nietoksycznym olejem mineralnym. Zwróć szczególną uwagę na to, czym zabezpieczasz drewno! Dzieci mają tendencję do wkładania zabawek do ust. Spożycie silnego oleju standardowo używanego do powierzchni drewnianych może skończyć się poważnymi problemami zdrowotnymi!

Drewniana deska do balansowania

To świetny sposób na poprawę równowagi oraz wzmocnienie dolnych partii mięśni nóg i kostek. W celu wykonania takiej deski należy połączyć ze sobą: dwa kawałki wyciętego łukowato drewna, prostą deskę służącą za wspornik oraz największy kawałek stanowiący podstawę. Elementy te najlepiej jest połączyć za pomocą kleju i śrub, zwiększając tym samym bezpieczeństwo zabawy i stabilność konstrukcji.

Przy wykańczaniu i impregnacji należy pamiętać o pozbyciu się ostrych krawędzi oraz stosowaniu nietoksycznych substancji!

Domek dla lalek z prawdziwego zdarzenia

Jednym z łatwiejszych do wykonania jest domek na drzewie. Głównymi elementami będą: oczyszczone i wysuszone gałęzie z podwórka oraz szeroka deska, którą należy zamocować do gałęzi. Inną możliwością jest otwarty domek dla lalek (czyli drewniany stelaż, podłogi oraz ścianki działowe) oraz domek przypominający półkę (np. taką na książki). Wykonanie tych projektów nie różni się niczym od wykonania zwykłej półki. Niczym, z wyjątkiem kolorowych ścianek i miniaturowych mebelków.

Skorzystanie z tego pomysłu pozwoli na stworzenie solidnego, pięknego, ekologicznego i wytrzymałego domku dla lalek, który wytrzyma długie lata!